Správy

Bezbariérové autobusy označili aj v cestovných poriadkoch

V prímestskej autobusovej doprave v rámci Bratislavskej župy jazdí 85 nízkopodlažných autobusov, tieto spoje sú označené už aj v cestovných poriadkoch. Zdravotne postihnutí občania a rodiny s deťmi tak môžu cestovať jednoduchšie a komfortnejšie.

Ilustračný obrázok k článku Bezbariérové autobusy označili aj v cestovných poriadkoch
Zdroj: TASR
  • „Našim cieľom je dostať ľudí z áut do hromadnej dopravy. Aj to bol dôvod, pre ktorý sme začali s obnovou vozového parku. Za necelé dva roky pribudlo celkovo 127 moderných autobusov, ktoré sú klimatizované a vybavené WiFi pripojením na interne. Z nich takmer polovica sú nízkopodlažné autobusy. Aby sme cestujúcim vyšli ešte viac v ústrety, označujeme ich aj v cestovných poriadkoch,“* priblížil bratislavský župan Pavol Frešo. Celkové náklady na obnovu vozového parku predstavujú 23 miliónov eur.

Ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, či rodiny s malými deťmi, môžu po novom cestovať pohodlnejšie. Od júna si totiž môžu vopred vybrať cestovanie s nízkopodlažným autobusom.

„Vyznačenie garantovaných nízkopodlažných spojov piktogramom v cestovných poriadkoch prímestskej dopravy je významnou novinkou. Doteraz tak boli značené len spoje MHD. Z celkového počtu spojov v cestovných poriadkoch Slovak Lines má nové značenie až 46 percent spojov,“ vysvetlil generálny riaditeľ autobusového dopravcu Slovak Lines Peter Sádovský.

Prečítajte si tiež: Rajke možno hrozí odrezanie od Bratislavy! Prídu ľudia o autobusovú linku 801?

Slovak Lines má v súčasnosti v prevádzke 85 nízkopodlažných autobusov. Zaradené sú na všetky smery v rámci Bratislavskej župy. „Prioritne jazdia na kratšie trasy s veľa zastávkami. Sú to trasy, kde je väčší pohyb cestujúcich, častejšie nimi cestujú osoby, ktoré majú problém s pohybovaním sa, ale aj rodičia s malými deťmi,“ doplnil Peter Sádovský.

Označenie spojov piktogramom vozíčka dnes už cestujúci nájdu v cestovných poriadkoch zverejnených na webstránke Slovak Lines a tiež vo vyhľadávači spojení cp.sk. Cestovné poriadky s doplneným piktogramom budú v priebehu leta vylepené aj na všetky zastávky Slovak Lines.

Slovak Lines zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji na základe objednávky BSK. Ročne prepraví okolo 15 miliónov cestujúcich.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM