Šport

Športovci sa môžu v Modre tešiť na nové cykloodpočívadlo i bike park

S mestom Modra a partnermi pripravuje kraj cykloodpočívadlo nad vinohradmi pri vstupe do Modry ako súčasť budúcej vinohradníckej cyklomagistrály.

Ilustračný obrázok k článku Športovci sa môžu v Modre tešiť na nové cykloodpočívadlo i bike park
Zdroj: Dnes24.sk

„V priestore, kde by malo v tomto roku vzniknúť cykloodpočívadlo s výhľadom a s takým ukážkovým viničom, kde by mali byť staré sorty, ktoré sa tu na toto území Modry pestovali a pribudne sme ešte taký ríbezľový sad,“ vyjadril sa primátor Modry Juraj Petrakovič. Turistickú atraktivitu modranského regiónu zvýši aj plánovaný bike-park.

„V prvej fáze by sme chceli urobiť kompletnú dráhu pump-track, čo je základ aj pre deti aj pre profíkov. Je to dráha aj pre kolobežky, korčule, skateboardy. Postupne by sme chceli priniesť okruhy pre horské bicykle. Máme tu aj vlek, takže dúfam, že sa budeme môcť vyvážať aj na vleku. Priestor je tu veľký a určite sa tu plánujú viaceré ďalšie projekty,“ objasnil Filip Polc.

V rámci Župného štvrtku navštívili zástupcovia BSK aj Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré ponúka tradičnú ochutnávku vín v novom šate. Degustácia v tme a degustácia vo farbe a hudbe je fenoménom, ktorý približuje víno širokej verejnosti.

“Toto je hotový produkt, ktorý má potenciál zvýšiť záujem turistov o malokarpatský región. Teším sa, že sa podarilo vytvoriť produkt, ktorý je takto zaujímavý,“ dodal výkonný riaditeľ BRT Lukáš Dobrocký.

Prečítajte si aj: Spoznajte Bratislavu a jej okolie. Unikátne miesta vám pomôže nájsť nová mobilná aplikácia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM