Tlačové správy

Hotel ako z ÁLP: Známa dvojica hotelierov opäť prekvapila, tentokrát neďaleko Zvolena!

Juraj s Jozefom sa pokúsili o malý zázrak v Podpolianskom regióne. Za kvalitu služieb, dizajn a gastronómiu v Hoteli Zerrenpach Látky by sa jeho majitelia nemuseli hanbiť ani v zahraničí. Poďte sa s nami pozrieť ako vyzerá po čiastočnej 3 mesačnej rekonštrukcii.

Ilustračný obrázok k článku Hotel ako z ÁLP: Známa dvojica hotelierov opäť prekvapila, tentokrát neďaleko Zvolena!
21
Galéria

Pamätáte si ako sme nedávno upozornili na starú zruinovanú ubytovňu v obci Osrblie, ktorá sa zmenila na 3*** hotel? Za jej príbehom stojí známa dvojica hotelierov, ktorá začiatkom tohto roka prekvapila opäť.

Hotel Zerrenpach Látky zmenili na nepoznanie

Juraj Vlček a Jozef Bulla sa najnovšie pustili do obdivuhodnej rekonštrukcie staršieho hotela neďaleko Hriňovej, v nádhernom prostrední Veporských Vrchov. Zariadenie nesie názov Hotel Zerrenpach Látky a patrí do okresu Detva. Nájdete ho neďaleko Hriňovej a Kokavy nad Rimavicou.

„Máme vášeň pre hotelierstvo. Preto sme svoje skúsenosti z prestížnych zahraničných reštaurácii a penziónov priniesli na Slovensko. A paradoxne, dnes chodia zahraniční hostia za nami,“ začína príbeh Juraj, jeden z majiteľov zariadenia.

Interiér si vytvorili sami

Skutočným lákadlom Hotelu Zerrenpach Látky je originálny dizajn vstupných a spoločenských priestorov, ktorý je vytvorený z dreva, kameňa a kože. Kým väčšina hotelov si zavolá firmu, ktorá im vytvorí interiér na kľúč, Juraj s Jozefom sa rozhodli prerobiť spoločné priestory a fasády za pomoci pár chalanov z Oravy a vlastnými silami.

„Izby v našom hoteli čaká rekonštrukcia v rovnakom duchu ako spoločné priestory. Apartmánové izby sú mezonetového charakteru, sú vybavené manželskou posteľou a spĺňajú štandardné požiadavky ubytovania v *** hviezdičkovom hoteli.“ Sú orientované na juh, takže ponúkajú nádherný výhľad na okolitú prírodu a lyžiarsky svah.

Kuchyňa, ktorá poteší deti aj dospelých

Hotel Zerrenpach Látky otvorili tesne pred Vianocami, no už za krátke obdobie si získal pozornosť rodín či viacerých firiem. „Náš hotel sme pokrstili vianočným večierkom a neskôr sa pridali aj prvé svadby, firemné teambuildingy či školenia,“ prezrádza Jozef. Kapacita hotela je takmer 100 hostí a kapacita turistických chatiek je 150 osôb.

Jozef sa netají tým, že varil v zahraničných reštauráciách. Svoje špeciality tak po zmene jedálneho lístka, čo plánuje v najbližšej dobe, bude ponúkať aj v kuchyni ich nového hotela. Parádna Sviečková, rizotká či vlastné torty budú len malou ochutnávkou ich dennej ponuky.

Wellness alebo lyžiarsky svah?

Pre návštevníkov si majitelia pripravili poriadnu dilemu. Vo vnútri ich čaká fínska sauna, relaxačný bazén a uvoľňujúce masáže, v exteriéri zas lyžiarske stredisko so svahom vyhovujúcim pre rodiny s deťmi alebo začiatočníkov. Ten si sami upravujú a zasnežujú.

Čo si teda vybrať?

My to najradšej kombinujeme. Najprv lyže, potom bazén, sauna a nakoniec večera,“ smejú sa. Návštevníkom ponúkajú aj možnosť nočného lyžovania. Súčasťou hotela je multifunkčné ihrisko pre minifutbal, basketbal, tenis a hostia počas blížiacej sa jari ocenia aj zapožičiavanie bicyklov.

A čo kvalita poskytovaných služieb?

Keďže nás zaujímalo ako Hotel Zerrenpach Látky hodnotia zákazníci, pozreli sme sa na ich Facebook. Našli sme tam komentár Nataši Bartekovej, ktorá svoj pobyt zhodnotila slovami: „Mesiac otvorený hotel s veľmi milou obsluhou a dobré lyžiarske podmienky bez tlačenice. Vrelo odporúčam.

Ak patríte medzi tých, ktorí majú radi viac súkromia, nie je žiadnym tajomstvom, že súčasťou areálu hotela sú aj chatky určené na ubytovanie, ktoré si môžete pozrieť tu.

Tu však plány majiteľov ani zďaleka nekončia

Chystáme postupnú rekonštrukciu izieb, celkovú výmenu nevyhovujúcich okien a rovnako aj chatky ktoré sú v pôvodnom stave, postavené v 80-tich rokoch. Plánujeme ich zbúrať a postaviť nové moderné apartmány rodinného typu a unikátneho dizajnu s priamym spojením s prírodou prostredníctvom obrovských okien orientovaných priamo do lesa,“ prezrádzajú hotelieri.

Budú poskytovať rodinám dokonalý relax v obklopení prírody. V nasledujúcom období plánujú výstavbu wellnessu v podobnom štýle ako v hoteli na Osrblí, rozšírenie do exteriéru so samotnými saunami a jazierkom v lone prírody.

Ak by ste chceli navštíviť malebný hotel v srdci stredného Slovenska v najväčšom horskom centre v Podpolianskom regióne, svoju izbu si môžete vybrať tu, na webstránke Hotela Zerrenpach Látky.

Hotel Zerrenpach po prestavbe: Sledujte tú pohodu
21
Galéria

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Hotel Zerrenpach
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM