Samospráva

Primátor Malaciek varuje pred pochodom extrémistov: Nenaleťme organizátorom!

Podobný pochod proti islamizácii a imperializmu USA, ako v Bratislave, by sa dnes (12.9.2015) mal o 17:00 konať aj v Malackách. Primátor mesta proti zhromaždeniu ostro vystúpil.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Malaciek varuje pred pochodom extrémistov: Nenaleťme organizátorom!
Foto: Alexandra Húsková / Zdroj: Dnes24.sk

„Priatelia, mnohí iste viete, že na dnes je v Malackách ohlásené protestné zhromaždenie pod názvom Proti islamizácii Európy a imperializmu USA. Vzhľadom na to, že zvolávateľom zhromaždenia je akčná skupina Vzdor, vás chcem vyzvať k opatrnosti a zdržaniu sa podpory,“ napísal primátor Juraj Říha na svojom profile na Facebooku.

„Verím, že my, Malačania, nenaletíme organizátorom protestu, ktorí aj touto formou podporujú šírenie strachu medzi obyvateľmi. Verím v slušnosť Malačanov. Spolieham sa na našu ľudskosť, solidaritu a zdravý rozum každého z vás. Všetkých obyvateľov zároveň ubezpečujem, že bezpečnostné zložky sú pripravené chrániť slušných ľudí a verejný poriadok,“ dodal.

Ako informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff, „účastníci zhromaždenia, ktorí sa stretnú pri soche M. R. Štefánika na Kláštornej ulici sa budú presúvať cez Mierové námestie na Kláštorné námestie, na Družstevnú ulicu.“

Aktuálne informácie o pochode v Bratislave sledujte tu: „Minúta po minúte: "Multi-kulti nechceme!“ skanduje asi tisícka protestujúcich proti islamizácii Európy. Polícia je v pozore":https://bratislava.dnes24.sk/…ozore-216170

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM