Aktualizované Krimi Krimi

Ohrození škôlkari? Anonym nahlásil bombu v niekoľkých detských centrách v Bratislavskom kraji

Po nedávnom nahlásení bômb v obchodných centrách si anonym vybral škôlky. Vo viacerých škôlkach kraja dnes niekto nahlásil bomby.

Ilustračný obrázok k článku Ohrození škôlkari? Anonym nahlásil bombu v niekoľkých detských centrách v Bratislavskom kraji
Zdroj: TASR

Dnes prijaté oznámenia o umiestnení oznámení výbušnín v priestoroch predškolských zariadení na území Bratislavského kraja sa nepotvrdili.

„Prostredníctvom linky 158 sme dnes podvečer prijali oznámenia o umiestnení výbušnín aj v priestoroch predškolských zariadení na ulici Rostovskej, Halašovej a Padlých hrdinov. Polícia v priebehu dnešného dňa prijala celkovo 11 oznámení o umiestnení výbušnín,“ informovala Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ.

Policajti každé predškolské zariadenie prehľadali so psom vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín s negatívnym výsledkom.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vydierania. V prípade preukázania viny hrozí za uvedené konanie v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na desať až dvadsať rokov.

Prvé bolo centrum vo Vajnoroch

„Dnes krátko po 13. hodine sme prostredníctvom linky 158 prijali oznámenie o bombe, ktorá sa nachádza v priestoroch detského centra na Koniarkovej ulici v Bratislave,“ informovala Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ.

Policajti za účelom vykonania prehliadky evakuovali z detského centra 14 detí a 4 pedagogické pracovníčky. Priestory detského centra v súčasnosti prehľadáva pyrotechnik a policajt so psom vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín.

Viacero zariadení s deťmi

Polícia v priebehu dnešného popoludnia prijala ďalšie oznámenia o výbušninách nachádzajúcich sa v predškolských zariadeniach na rôznych miestach na území hlavného mesta SR Bratislavy.

Podľa oznámení sa má jednať o predškolské zariadenia na Zvolenskej, Smrečianskej, Bilikovej, Vavilovovej, v dvoch zariadeniach na Vazovovej ulici ako aj v súkromnom predškolskom zariadení v Stupave.

Na miesta oznámení boli ihneď vyslané hliadky PZ, ktoré hodnovernosť oznámení v súčasnosti preverujú a zároveň vykonávajú všetky potrebné úkony smerujúce k tomu, aby nedošlo k ohrozeniu života a zdravia osôb nachádzajúcich sa v okolí miest oznámení.

Správu budeme aktualizovať.

Čítajte aj: Polícia ohlásenú bombu v Auparkoch nenašla

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM