Správy

Aj v slovenských väzniciach je počas sviatkov bohatší program

Obvinených a odsúdených čakajú športové turnaje, vedomostné kvízy, prednášky, besedy cielene orientované na veľkonočné sviatky. Ku koncu týždňa sa v 18 slovenských väzeniach nachádzalo dovedna 1485 obvinených a 8694 odsúdených.

Ilustračný obrázok k článku Aj v slovenských väzniciach je počas sviatkov bohatší program
Zdroj: TASR

Napriek pestrému programu akcií organizovaných pre obvinených a odsúdených počas roka v rámci kultúrno-osvetovej, záujmovej a športovej činnosti, sú vo väzeniach ako cez vianočné, tak aj cez veľkonočné sviatky programy obohatené o viaceré tematické aktivity.

V každom ústave je spracovaný mimoriadny ponukový list kultúrno-osvetovej činnosti a plán poskytovania duchovnej a pastoračnej služby. V rámci mimoriadneho ponukového listu sa uskutočnili a uskutočnia rôzne športové turnaje, vedomostné kvízy, prednášky, besedy cielene orientované na veľkonočné sviatky. Uviedol riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Adrián Baláž.

Napríklad v ústave Banská Bystrica sa organizovala prednáška na tému „Veľkonočné tradície“, v ústave Žilina prednáška spojená s besedou na tému „Veľkonočné zvyky a tradície“ pre obvinených v zmiernenom režime a už každoročne sa koná prezentácia písomných prác obvinených na tému „Veľkonočné zvyky u nás doma“. V ústave Želiezovce organizovali „Veľkonočný turnaj vo futbale“ a v ústave Prešov (oddelenie výkonu trestu Sabinov) workshop „Pletenie veľkonočných korbáčov“.

„V oblasti duchovnej a pastoračnej služby je plánovaných viacero aktivít. Ako príklad uvádzame účasť odsúdených z Otvoreného oddelenia Prešov na svätej omši v kostole v Solivare v piatok 25. marca a aj dnes. Odsúdení z Otvoreného oddelenia Bratislava sa v piatok zúčastnili i dnes zúčastnia veľkonočnej svätej omše v kostole Blumentál,“ uviedol Baláž.

Ku koncu týždňa sa v 18 slovenských väzeniach nachádzalo dovedna 1485 obvinených a 8694 odsúdených.

Čítajte tiež: Kresťania na Slovensku i vo svete dnes slávia pamiatku zmŕtvychvstani­a Krista

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM