Tlačové správy

Zákazníci Tesca rozhodnú o podpore projektov vo svojom meste

Oddnes môžu zákazníci Tesca na celom Slovensku rozhodnúť o výške sumy, ktorou Tesco podporí vybraných 231 komunitných projektov. V mestách aj obciach tak v tomto roku pribudnú nové bylinkové záhradky, knižnice, krúžky pre deti, nové ihriská či vynovené lavičky v parkoch.

Ilustračný obrázok k článku Zákazníci Tesca rozhodnú o podpore projektov vo svojom meste
Zdroj: TESCO SR

Tesco doteraz v regiónoch podporilo už 700 projektov v rámci grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame. O tom, v akej výške Tesco projekty podporí, rozhodujú zákazníci hlasovaním v predajniach od 17. júna 2019 do 14. júla 2019.

„V aktuálnej 6. edícii grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame vybrala z prihlásených 380 projektov odborná komisia 231 najlepších, ktoré postupujú do hlasovania v obchodoch. Zákazníci môžu od 17. júna zahlasovať za projekt v ich regióne, ktorý podľa nich najviac pomôže ich komunite. Doteraz sme za päť edícií programu prerozdelili 640-tisíc eur a v tejto edícii podporíme víťazné projekty opäť sumou takmer 170-tisíc eur,“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka Tesca pre komunikáciu na Slovensku.

Ako môžu zákazníci hlasovať?

Za každý nákup v obchode Tesco od 17. júna do 14. júla 2019 dostanú zákazníci žetón, ktorý môžu použiť na hlasovanie za nimi vybraný projekt. Výhodou je, že finančnú podporu dostane každý projekt, ktorý postúpil do hlasovania v obchodoch. Výška príspevku pre každý súťažiaci projekt závisí od počtu hlasov zákazníkov Tesca. Každý víťazný projekt získa 1 300 eur, 600 eur projekty na druhom mieste a všetky projekty na treťom mieste budú podporené sumou 300 eur.

Pre spoločnosť Tesco je podpora miestnych komunít jedným z pilierov spoločenskej zodpovednosti. Zoznam zúčastnených mimovládnych organizácií, aktuálny počet hlasov, ako aj ďalšie informácie o súčasnej i predošlých edíciách programu môžete sledovať na https://pomahame.tesco.sk/.

Príklady podporených projektov v rámci z programu Vy rozhodujete, my pomáhame:

Folklór a tradície:

Malí folkloristi v Sliači
Cieľom projektu je ušiť ľudové kroje pre deti a prezentovať regióny Horehronia a Podpoľania prostredníctvom folklórnych vystúpení detí pre širokú verejnosť. Autori projektu chcú aj touto formou posilňovať úctu k tradíciám a svojej minulosti.

Vzdelávanie v oblasti ochrany životného prostredia:

CykloEKOhliadka v Žiline
Cieľom projektu je rozvíjať pozitívne návyky školákov a viesť ich k priamej účasti na ochrane a zveľaďovaní životného prostredia vo forme zberu odpadkov na bicykli. Jednoduchý nápad spája zdravý životný štýl s ekológiou.

Multifunkčná živá učebňa v Leviciach
Vytvorenie multifunkčnej učebne na školskom dvore, ktorá bude slúžiť žiakom nielen počas vyučovania, ale aj v čase mimoškolských aktivít. V učebni bude paletové sedenie a stolíky, v okolí rastliny a dreviny. Cieľom je deti naučiť základné pravidlá pestovania a starostlivosti o rastliny a dreviny, myslieť ekologicky a konať a viesť ich k využitiu prírodných zdrojov – zberu dažďovej vody.

Kultúrne pamiatky a príroda Slovenska:

Obnova prameňov Spiša a hradu Zborov
Cieľom nápadu je zveľadenie okolia prameňa Ondrej vybudovaním lavičiek, hojdačky, chodníkov a vysadením jedlej záhrady. Podieľame sa tiež na obnove hradu Zborov.

Včelia škola v Bardejove
Zatraktívniť areál školy úľmi a umožniť tak žiakom pochopiť život včelej rodiny. Dlhodobým cieľom je upozorňovať žiakov na dôležitosť správneho fungovania ekosystému a naučiť ich chrániť životné prostredie.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: TESCO SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM