Tlačové správy

Tesco podporilo takmer 1 000 komunitných projektov na celom Slovensku

Tesco oslavuje svoju šiestu a najúspešnejšiu edíciu programu Vy rozhodujete, my pomáhame.

Ilustračný obrázok k článku Tesco podporilo takmer 1 000 komunitných projektov na celom Slovensku
Zdroj: TESCO SR

Hlasovanie o rozdelení financií z grantu Vy rozhodujete, my pomáhame na komunitné projekty je medzi Slovákmi čoraz obľúbenejšie. Do aktuálnej 6. edície grantu sa hlasovaním zapojilo rekordných 42 % zákazníkov Tesca, ktorí odovzdali takmer 4 milióny hlasovacích žetónov. Za šesť edícií grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame daroval reťazec neziskovým organizáciám vyše 800-tisíc EUR na realizáciu 924 komunitných projektov.

Do hodnotenia projektov sa mohli zákazníci zapojiť vo všetkých predajniach Tesca počas júna a júla tohto roka. Hlasovať mohli žetónom, ktorí dostali pri každom nákupe. V aktuálnej 6. edícii programu Vy rozhodujete, my pomáhame Tesco opäť rozdelí takmer 170-tisíc eur na podporu 231 projektov. Všetky projekty s najväčším počtom hlasov získajú 1 300 EUR, projekty na druhom mieste 600 EUR a na treťom mieste 300 EUR.

Zdroj: TESCO SR

Každá malá pomoc môže mať veľký význam. Je naším hnacím motorom a stojí za množstvom aktivít, ktoré ako Tesco robíme pre naše okolie, ľudí a komunity. Zákazníkom sa môže zdať, že  hlasovanie jedným žetónom nemusí mať veľký dosah. Sú to však práve oni, ktorí rozhodujú o rozdelení takmer 170 000 eur organizáciám, ktoré pôsobia v rôznych regiónoch Slovenska a pomôžu skrášliť aj ich okolie. Od spustenia prvej edície sme podporili takmer 1 000 lokálnych projektov, ktoré spájajú, skrášľujú a zlepšujú život po celom Slovensku. A každý vhodený žetón od zákazníka v tom zohráva dôležitú úlohu. Ďakujeme!“ uviedla Katarína Pšenáková, CSR manažérka pre Tesco na Slovensku. 

Zámerom projektov je najmä skrášľovať okolie, pomáhať zlepšovať životy ľudí či podporovať deti a mládež vo voľnočasových aktivitách po celom Slovensku.

Najúspešnejšie nápady v Bratislavskom kraji:

• Zákazníci v Pezinku vybrali projekt Fitpark v Pinelke pre všetkých. Psychiatrická nemocnica Philippa Pinela Pezinok chce svoj tichý lesoparkový areál, ktorý je voľne prístupný širokej verejnosti, obohatiť o vonkajšiu posilňovňu. Medzi inštalovanými fitness prístrojmi zameranými na posilňovanie celého tela, nebude chýbať veslovací či ekliptický trenažér, surfboard, stepper aj stacionárny bicykel. O blahodarnom význame pravidelnej športovej aktivity pre duševné zdravie sa tak bude môcť prísť presvedčiť každý, nielen pacienti.
• Bratislavčanom sa zapáčil aj projekt organizácie LÚKA. Cieľom projektu je psychologicko-terapeutická výchova detí a posilňovanie imunitného systému prostredníctvom priameho kontaktu s hospodárskymi zvieratami na farme. Návštevníci budú v kontakte so zvieratami ako sú ovečky, kozičky, husy, kačice, alebo budú zapojení do prác ako je pomoc novonarodeným mláďatám v kŕmení, čistení, strihaní a dojení. Súčasťou projektu je aj chov včelstiev s náučným presklenným úľom a vytáčaním medu za účasti verejnosti.
• V MŠ Tureň aj vďaka grantu pribudne dopravné ihrisko. Projektom sa zrevitalizuje a skrášli nevyužívaná časť v areáli materskej školy, a tým aj zatraktívnili celkový vzhľad areálu.

Spoločnosť Tesco sa snaží dlhodobo prispievať k zlepšovaniu života ľudí v komunitách, kde pôsobí, aj prostredníctvom grantu Vy rozhodujete, my pomáhame. Týmto spôsobom chce Tesco ukázať, že aj malé veci majú veľký význam a zákazníci sú dôležitou súčasťou všetkých dobrých, malých či veľkých komunitných aktivít. Siedma edícia grantu Vy rozhodujete, my pomáhame bude spustená už v októbri 2019.

Zoznam zapojených organizácií, výsledný počet hlasov a ďalšie informácie o súčasných i predošlých edíciách programu nájdete na https://tesco.sk/pomahame/.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: TESCO SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM