Tlačové správy

Odvážne natočený biblický príbeh: SÚŤAŽÍME o lístky na Máriu Magdalénu

Zažite mystérium Veľkej noci prostredníctvom príbehu jednej z najzáhadnejších biblických postáv, Márie Magdalény.

Ilustračný obrázok k článku Odvážne natočený biblický príbeh: SÚŤAŽÍME o lístky na Máriu Magdalénu
Zdroj: CinemArt

Mária Magdaléna patrí k najzáhadnejším biblickým postavám. Je opradená mnohými mýtmi, ktoré z nej robia prostitútku a ktorú napravilo až stretnutie s Ježišom Kristom.

Známy biblický príbeh trochu inak

Tým najodvážnejším mýtom je ten, ktorý jej prisudzuje úlohu Ježišovej manželky. Garth Davis, režisér na Oscara nominovanej drámy Lion, sa rozhodol túto mýtickú škvrnu vymazať a natočil pôsobivý, miestami dojemný príbeh ženy, ktorá sa previnila tým, že sa narodila do zlej doby.

„Keď som si prečítal scenár Márie Magdalény, vôbec prvýkrát mi jej príbeh začal dávať zmysel. Náš film nie je o prostitútke, pretože to je výmysel. Našou ambíciou je rozprávať jej príbeh tak, ako by sa rozprávať mal,“ hovorí režisér Davis.

Hviezdne obsadenie

Máriinej citlivej a do seba ponorenej povahe sa priečila predstava, že skončí v dohovorenom sobáši s mužom, ktorého vybral jej otec. Nevidela však inú možnosť, až do momentu keď sa v jej dedine objavila skupina pútnikov, ktorú viedol charizmatický líder Ježiš. Mária, okúzlená jeho charizmou, povahou a názormi, rázne a navždy popretŕhala všetky putá, ktoré ju viazali k domovu a stala sa členkou Ježišovho sprievodu smerujúceho do Jeruzalema.

Ako jediná žena v jeho bezprostrednej blízkosti od začiatku pociťovala a bola konfrontovaná s predsudkami a nevraživosťou zo strany Ježišových učeníkov a nasledovníkov. Nevraživosť sa stupňovala priamo úmerne tomu, koľko času s ňou Ježiš trávil, a ako veľmi si začínali rozumieť. Na obzore sa však už objavujú hradby Jeruzalema a s nimi aj nevyhnutná vidina Ježišovej mučeníckej smrti na kríži na Golgote. Na to však Mária Magdaléna nie je vôbec pripravená.

V hlavných úlohách historickej drámy Mária Magdaléna sa predstavia na Oscara nominovaní Rooney Mara (Mária Magdaléna), Joaquin Phoenix (Ježiš Kristus) a Chiwetel Ejiofor (apoštol Peter).

Príďte zažiť mystérium Veľkej noci prostredníctvom tohto výnimočného filmu od 22.marca v kinách po celom Slovensku.

Vyhodnotenie súťaže

Súťaž bola ukončená.

Dve vstupenky na film Mária Magdaléna získavajú: Zuzana Dončevová (Moravany nad Váhom), Oskar Almássy (Šaľa), Ivana Hurajová (Bardejov)

Zapojením sa do súťaže ste súhlasili podmienkami súťaže.

Trailer: Do kín prichádza pred Veľkou nocou príbeh Márie Magdalény
1
Galéria
Zdroj: CinemArt
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM