Tomáš Stupavský Samospráva

Most v Malackách dokončia až v polovici novembra

Rekonštrukciu mosta nad železničnou traťou v Malackách nedokončia v plánovanom septembrovom termíne. Regionálne cesty Bratislava (RCB) odhadujú, že práce budú trvať do 15. novembra.

Ilustračný obrázok k článku Most v Malackách dokončia až v polovici novembra
Zdroj: TASR

„Dôvodom predĺženia rekonštrukcie je neočakávaný rozsah poškodenia,“ uviedla hovorkyňa RCB Mária Rajtová. Ako spresnila, počas búracích prác na výmene mostného dilatačného záveru bolo zistené rozsiahle poškodenie prechodovej dosky.

„Pôvodná prechodová doska s nevyhovujúcimi parametrami bola odstránená a v súčasnosti sa realizuje výstavba novej s napojením na nový záverný múrik a nový mostný dilatačný záver,“ dodala Rajtová.

V týchto dňoch sa podľa jej slov pracuje aj na príprave mostovky a tiež na rímsach, na ktoré sa nanáša ochranný náter. V mieste sanovaných ríms bude nasledovať demontáž starého mostného zábradlia s osádzaním nového mostného zábradelného zvodidla.

Mostný objekt, zdevastovaný v dôsledku zatekajúcej vody, začal Bratislavský samosprávny kraj (BSK) prostredníctvom RCB rekonštruovať v máji. Oprava sa týka výmeny zvršku, mostných záverov aj odvodňovačov. Po oboch stranách vozovky pribudnú betónové obrubníky, nové bude kovové zábradlie i kryty vozovky. Ide už o druhú etapu rekonštrukcie mostného objektu, prvá sa realizovala v roku 2010.

Samospráva Malaciek musela už od začiatku tohtoročných opráv riešiť problémy s kolónami vozidiel na komunikáciách v blízkosti rekonštruované­ho mosta.

Ilustračné foto.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM