Kultúra

Víkend v znamení zábavy

Tretí májový víkend bude v Bratislavskom regióne patriť zábave. Bratislavská Karlova Ves ponúkne zábavu na Majálese, Stará tržnica ponúkne vína a v ZOO sa budú promenádovať maskoty.

Ilustračný obrázok k článku Víkend v znamení zábavy
Zdroj: TASR

Kolotoče, historické remeslá, ale aj folklórne súbory, tombola a koncerty budú celú sobotu pripravené pre návštevníkov bratislavskej Karlovej Vsi. Zábava sa v sobotu začne o 10:30 cirkusovým prestavením a vyvrcholí večernou oldies diskotékou. Pre deti sú pripravené tvorivé dielne, skákací hrad a športové stanovištia.

Čítajte aj: "Karloveský Majáles sa blíži, čo prinesie tento raz? ":https://bratislava.dnes24.sk/…o-raz-237380

Pre dospelých je program pripravený aj v Starej Tržnici. Festival Živé vína predstaví prírodné, autentické a remeselné vína. Návštevníci budú môcť degustovať vína biele, ružové, červené, tich, ale aj vína bez pridanej síry, vína robené v hlinených amforách, ale aj biodynamické vína. Predstaví sa takmer tridsiatka vinárov zo Slovenska, Českej republiky a Rakúska.

Nedeľa bude v Bratislavskej Zoologickej záhrade patriť malým aj veľkým. Do Mlynskej doliny zavíta vyše päťdesiatka rozprávkových či zvieracích postavičiek. Program sa začne o 14:30 a okrem samotných maskotov budú môcť malí návštevníci spoznať aj sprievodné aktivity. Nafukovací hrad, maľovanie na tvár, kúzelníci, ale aj minidiskotéka.

Bratislavský región však budú môcť spoznať aj návštevníci a obyvatelia za jeho hranicami. Bratislavský samosprávny kraj ako partner série podujatí Škoda Maratón bude aj v Marikovskej doline, kde sa v sobotu odštartujú preteky na 17 km, 43 km a hlavný pretek na 66 km.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM