Nina Táborská Rôzne

V Bratislave sa budeme potiť v poriadnych trópoch: Až takto vysoko sa u nás vyšplhajú teploty!

Pripravte sa na naozaj veľké horúčavy. Na celý Bratislavský kraj totiž majú udrieť poriadne trópy. Varujú nás pred nimi i meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave sa budeme potiť v poriadnych trópoch: Až takto vysoko sa u nás vyšplhajú teploty!
Zdroj: TASR

Bratislavu už onedlho majú potrápiť naozaj vysoké teploty. Predpokladá sa, že ortuť teplomera by sa u nás dokonca mohla vyšplhať až na 35 stupňov.

„V okrese Bratislava, Malacky, Pezinok a Senes sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 35 °C," uvádzajú meteorológovia. Pre Bratislavský kraj preto vydali výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami, ktorá platí v sobotu od 13-tej hodiny do 18:00 hod.

Ako uviedli meteorológovia, vysoká teplota nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. „Pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ dodávajú odborníci zo SHMÚ.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM