Tlačové správy

Ťapákovci opäť na divadelných doskách: Už túto stredu v Zrkadlovom háji!

Po úspešných a vypredaných predstaveniach našej ľahostajnej rodinky Ťapákovcov sa protagonisti opäť vracajú k slovenskému divákovi, aby mu tragikomickým spôsobom ukázali, kam až siaha ľudská lenivosť a alibizmus.

Ilustračný obrázok k článku Ťapákovci opäť na divadelných doskách: Už túto stredu v Zrkadlovom háji!
6
Galéria
Zdroj: OZ StArt

Vstávaj, ideme spať ! – nezabudnuteľná a tak charakteristická veta z tohto príbehu nám potvrdzuje, že za vyše sto rokov sa toho vlastne až tak veľa nezmenilo. Naša spoločnosť síce technologicky postupuje míľovými krokmi vpred, ale pohľad na svet, prístup k riešeniu životne dôležitých problémov a vzorce ľudského správania zostávajú v mnohom stále rovnaké.

Ambíciou Divadla ŠOK a občianskeho združenia StArt je priniesť divákovi netradične inscenovaný a v novom šate oblečený príbeh slovenskej rodiny zo začiatku 20.storočia. Tvorcovia sú presvedčení, že aj v dnešnej dobe plnej konzumu, hrubého násilia a nezmyselného vulgarizmu, má ešte zmysel odhaľovať stáročia staré pravdy. Že stále má zmysel odkazovať na korene našej slovenskej povahy a prostredníctvom nich odhaľovať povahu, charakter a dušu moderného človeka.

Ťapákovci patria k vrcholným dielam slovenskej dramatickej tvorby, v ktorom nám štipľavým a zatuchnutým humorom Timrava rozpráva o živote v jednej dedinskej izbe. Scenár Ondreja Šulaja režijne spracoval Viktor Vincze st. Protagonistami predstavenia sú Marek Majeský, Andrea Karnasová, Marián Labuda ml., Danica Jurčová, Peter Sklár, Erik Peťovský a ďalší herci slovenských divadiel. Herci sa v jednotlivých mestách alternujú. Presné obsadenie hercov vo Vašom meste nájdete na www.ticketportal.sk

Dĺžka predstavenia: 90 minút bez prestávky.

Zdroj: OZ StArt
Zdroj: YouTube.com

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: OZ StArt

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie