Krimi

NAKA robila raziu, obvinila sedem ľudí z drogovej trestnej činnosti

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila sedem osôb z Bratislavského kraja z drogovej trestnej činnosti. Minulý týždeň (18. – 19.4.2016) ich počas razií celkovo zadržala osem. Okrem drog a zariadení na ich výrobu zaistili policajti aj zbrane a strelivo.

Ilustračný obrázok k článku NAKA robila raziu, obvinila sedem ľudí z drogovej trestnej činnosti
Zdroj: TASR

NAKA sa najskôr zamerala na pezinských dílerov. „Mali zadovažovať predovšetkým pervitín a marihuanu. Drogy mali prechovávať, vážiť na menšie dávky, predávať ďalším odberateľom a drogovo závislým,“ informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Počas tejto akcie zadržali policajti šesť ľudí, z toho päť vyšetrovateľ NAKA obvinil z drogovej trestnej činnosti. Mareka R. (27), Martina S. (28) a Tomáša M. (24) zo zločinu a Borisa T. (30) s Michalom M. (28) z obzvlášť závažného zločinu, za čo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody od 10 do 15 rokov.

Pri domových prehliadkach a vo vozidle našli policajti takmer 300 dávok drog, digitálne váhy, ale aj zbrane ako pištoľ na svetlice a krátku guľovú zbraň či desiatky nábojov rôzneho kalibru, ktoré už skúmajú kriminalistickí experti. Obvinení sú stíhaní väzobne.

Policajti sa zaoberali aj výrobcami drog v Kráľovej pri Senci. V prenajatom rodinnom dome mal Peter J. (39) vyrábať pervitín. Pomáhať mu mal Martin U. (28). „Jeho úlohou bolo udržiavať zariadenie a pomôcky na výrobu drog v čistote a starať sa o likvidáciu odpadu, ktorý pri výrobe vznikal,“ vysvetlil Slivka. Obaja boli zadržaní. Peter J. priamo pri výrobe drog. NAKA v tomto prípade zaistila viac ako 13.500 dávok drogy.

Vyšetrovateľ NAKA oboch obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, z ich držania a obchodovania s nimi. V prípade dokázania viny im za to hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Petra J. vzal sudca do väzby, Martina U. prepustil a stíhaný tak bude na slobode.

Čítajte aj: Počas rýchlostného maratónu namerali niektorých vodičov aj dvakrát

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM