Tomáš Stupavský Tlačové správy

Na Slovensku je už 100-tisíc 4károv

Presne po štvrťroku a 4 dňoch od začiatku predaja produktu Moja 4ka sa podarilo štvrtému mobilnému operátorovi získať 100-tisíc zákazníkov. Do konca roka ich plánuje mať až 300-tisíc. 4ka zároveň hlási rozšírenie vlastnej siete do dvoch nových okresných miest.

Ilustračný obrázok k článku Na Slovensku je už 100-tisíc 4károv
Zdroj: Dnes24.sk

„Méta 100-tisíc zákazníkov len potvrdzuje náš rastový potenciál na slovenskom telekomunikačnom trhu, kde zákazníci majú stále vyšší záujem o služby, ktoré prinášajú výhodné volania, SMS a dátovanie za naozaj slovenské ceny. Myslím, že toto množstvo zákazníkov je jasná odpoveď na pochybnosti o zmysle nového operátora,“ uviedol výkonný riaditeľ SWAN, a. s., Martin Mosný.

4ka odmení jubilejného 100-tisíceho zákazníka zaujímavou cenou. Získa stoeurový kredit a dátový balík 4G GIGA plus na mesiac úplne zadarmo.

Operátor 4. októbra 2015 predstavil verejnosti vlastný koncept s jednoduchou a revolučnou jednotnou cenou najbližšie k nule: 4 centy za minútu volania, SMS alebo megabajt dát doma, aj v celej EÚ. S touto cenou vrátane sekundovej tarifikácie prišiel štvrtý operátor v čase, keď sa ceny konkurenčných operátorov pohybovali od 9 – 13 centov za minútu, v niektorých prípadoch dokonca účtovaných po celých minútach.

Najviac SIM kariet mobilný operátor predal v Košickom a Prešovskom kraji. Najvyšší počet predaných SIM kariet zaznamenala pošta v Prešove 1 a najviac predaných mobilných telefónov pošta v Tornali. Spomedzi nich zákazníkovov najviac oslovil Samsung E1200, ktorý 4ka predáva za skvelých 14 eur. Atraktívna ponuka 4ky oslovila aj zákazníkov konkurencie. Vyše 24 percent ľudí si prenieslo telefónne číslo do 4ky od iného operátora.

SIM kartu 4ky si ľudia môžu zakúpiť prakticky na každom rohu. Produkty sú dostupné na viac ako 1500 pobočkách Slovenskej pošty, ale objednať si ich môžete aj z pohodlia domova prostredníctvom e-shopu, či zaslaním SMS správy na číslo 950.

Aktuálne SWAN pokrýva vlastnou mobilnou LTE sieťou viac ako 50 percent populácie. Do konca roka 2016 si kladie operátor ambiciózne plány pokryť až 80 percent obyvateľstva Slovenska a dosiahnuť hranicu 300-tisíc zákazníkov.

„V medzisviatkovom období sme sa rozšírili do ďalších dvoch okresných miest. 4ka má už plné pokrytie aj v Galante a čiastočne pokryla aj mesto Rožňava. Zároveň plným signálom sa môže pochváliť aj obec Smižany,“ prezradil technologický riaditeľ pre mobilnú sieť SWAN, a. s., Patrik Kollaroci.

Zo 100-tisíc zákazníkov štvrtého operátora už viac ako 25 percent platiacich zákazníkov využíva dátové balíky. 4ka už pri svojom štarte priniesla jedinečnú možnosť si vybrať dáta s veľkosťou 1 GB za symbolické euro na 30 dní vo vlastnej sieti operátora. Neskôr pribudol aj balík 4G GIGA PLUS za 4 eurá, ktorý umožňuje surfovať po celom Slovensku, aj v sieti zmluvného partnera v takzvanom národnom roamingu.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto tlačovej správy.

Zdroj foto: 4ka

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM