Tlačové správy

Alergici, zbystrite: Zbavte sa alergénov vo vzduchu behom chvíle!

Ak toto čítate, pravdepodobne trpíte alergiou, či máte alergika v rodine. Prípadne máte deti a chceli by ste im zabezpečiť čo najzdravšie prostredie pre ich vývin.

Ilustračný obrázok k článku Alergici, zbystrite: Zbavte sa alergénov vo vzduchu behom chvíle!
6
Galéria
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Možno bývate v byte uprostred rušného mesta a trápi Vás prašnosť a znečistenie ovzdušia, ktoré je úzko späté s bývaním v mestách. Alebo ste vášnivým chovateľom domácich zvierat a svoju domácnosť zdieľate so štvornohými miláčikmi. Môžete byť však aj kombináciou týchto všetkých možností, akou som ja.

Bývam v paneláku s priateľom, malým synom, dvomi mačkami a aktuálne už i dvomi škrečkami. Byt má okná orientované len na jednu stranu, a teda vzduch sa tam veľmi nehýbe. Na našich chlpatých členov rodiny nedám dopustiť, žijeme si spolu všetci na „hromádke“ už dlhé roky.

O to náročnejšie by bolo pre mňa pomyslenie, že by som sa niektorého z nich musela vzdať. Keď sa k nám priateľ pred nedávnom prisťahoval, objavila sa u neho po čase silná alergia na mačaciu srsť. Po návšteve alergológa začal brať rôzne tabletky, ktoré mu čiastočne uľavili, no ale uznajte- ládovať do seba do konca života tabletky? Začala som hľadať komplexnejšie riešenie, odhodlaná bojovať za udržanie rodiny pokope.

Po dlhšom skúmaní na internete a odporúčaní dobrej kamarátky som sa rozhodla pre kúpu čističky vzduchu.

Zorientovať sa na trhu bolo pre mňa náročné, mojim hlavným kritériom bol napokon najmä výkon, hoci priznám sa, záležalo mi do veľkej miery aj na dizajne.

V našom malom byte si nevzhľadné spotrebiče v priestore skrátka nemôžeme dovoliť, niet kam ich schovať. Výber bol jasný- čistička vzduchu Philips Series 3000i.

Čistička vzduchu Philips Series 3000i monitoruje a automaticky čistí vzduch pomocou technológie snímania AeraSense, ktorá zaznamená i tú najmenšiu zmenu v zastúpení častíc vo vzduchu. Zvládne to dokonca v miestnosti veľkej až 95m. V prípade potreby ju viete ľahko prenášať, keďže váži len 8,42kg. Má tri režimy čistenia- všeobecný, proti alergénom a proti baktériám. Osobne využívam najviac režim na zachytávanie alergénov AL, ktorý účinne odstraňuje bežné alergény. K tomu všetkému má ešte tichučký nočný režim, vďaka ktorému sa bez problémov stala našim spoločníkom v spálni i detskej izbe. V pohotovostnom režime má tiež pomerne nízku spotrebu.

Túto čističku si postupne obľúbili všetci členovia našej rodiny. Už na prvý pohľad ma potešil veľmi sympatický dizajn v bielej farbe a čiernym ovládacím panelom.

Nie som veľmi technický typ, takže som bola veľmi vďačná za intuitívne ovládacie prvky. Vlastne som návod na použitie takmer vôbec nepotrebovala.

Čistička je rozmermi trochu väčšia, no svojim dizajnom vôbec neskazí celkový dojem z interiéru. Synovi sa veľmi páči LED svetielko, ktoré automaticky mení farbu podľa kvality ovzdušia. Vďaka nemu hneď viem, aký je stav, nemusím ani prísť k panelu. Toto svetlo sa v prípade potreby dá vypnúť. Priateľ zase veľmi oceňuje prepojenie čističky s mobilom pomocou praktickej aplikácie AirMatters, ktorá Vám poskytne informácie o aktuálnom stave vzduchu vo Vašom byte kedykoľvek potrebujete a kdekoľvek sa práve nachádzate. Táto aplikácia Vás tiež upozorní, keď je potrebné vymeniť filtre. Údržbu tejto čističky naozaj zvládne každý- veď, napokon, zvládla som to aj ja.

Po prvom zapnutí som po pár hodinách cítila významný rozdiel v kvalite vzduchu v byte. Spočiatku ma skutočne šokovalo, aké vysoké hodnoty alergénov sme vo vzduchu mali a čo všetko sme celý čas vdychovali.

Po dvoch týždňoch používania máme všetci kvalitnejší spánok, lepšie sa nám dýcha a ráno sa prebúdzame svieži, akoby sme spali na chate v horách.

V byte je citeľne menej prachu, čo vidím aj pri upratovaní- utierku na prach už držím v rukách len sporadicky. Čo ma teší najviac je, že môj priateľ vysadil tabletky proti alergii, nádcha zmizla a bez väčších problémov funguje v domácnosti s našimi mačkami. Počiatočná väčšia investícia do tejto čističky sa oplatila, a nakoniec, je to predsa investícia do zdravia môjho dieťaťa, do zdravia celej mojej rodiny.

Čistička vzduchu Philips Series 3000i
6
Galéria
Zdroj: Július Masarovič

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Žaneta Mrvová
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM